8 dalykai, apie kuriuos mums akivaizdžiai meluoja įvairiuose mokymuose
- Leon Lad
- 2020-01-23
- 4 min. skaitymo
Daugelis yra girdėję apie mokymus, kurių metu žadama drovią mergaitę paversti bjauria deive, o pardavėją-konsultantą – tos parduotuvės savininku. Tačiau daug mažiau žmonių žino apie tikruosius tokių renginių rezultatus.
Šiandien papasakosim apie 8 dalykus, apie kuriuos mokymuose nepasako visko iki galo, o kartais net atvirai meluoja. Tai nereiškia, kad turite atsisakyti jų lankymo. Tiesiog būkite atsargūs rinkdamiesi ir nepraleiskite mūsų patarimo straipsnio pabaigoje.
8. Kalbėtojo tapatybė

Daugelis pranešėjų yra žmonės, apie kurių išsilavinimą ir profesinius pasiekimus sunku rasti konkrečių duomenų. Šią spragą užkemšama ambicijos, pasitikėjimas savimi ir kartais arogancija, leidžianti pasakyti: „Tu nevykėlis! Bet aš tau padėsiu. “
Asmuo, kuris įsipareigojo kažko išmokyti, negali to daryti gerai be įspūdingo asmeninio pavyzdžio. Robertas Kiyosaki pradėjo dėstyti verslą tik sulaukęs 47 metų, po to, kai praėjo kelią nuo paprasto prekybos agento iki kelių bendrovių savininko.
• Kaip nepakliūti: Patikrinkite informaciją apie trenerį. Entuziastingus atsiliepimus, apie tai, kaip staigiai pasikeitė dalyvių gyvenimas po jo seminaro, praleiskite pro akis. Kur mokėsi, kuo ir kur dirbo, ką pasiekė. Dažnai prieš seminarus rengiami susitikimai. Nesivaržykite užduoti treneriui keletą konkrečių klausimų apie jo praeitį.
7. Pažadas pasidalyti paslaptimi

Daugelio mokymų idėja yra kažkoks slaptas mechanizmas, kuris padės greitai ištekėti, uždirbs milijoną, pavers kuklų vaikiną alfa patinu. Žmonija klydo tūkstančius metų, kai buvo manoma, kad tam reikia daug dirbti, tame tarpe ir su savimi. Ne, tai nevykėlių dalia. O štai kažkoks ponas X žino, kaip visa tai gauti nepurvinant rankų, ir apie tai kalbės savo seminare.
• Kaip nepakliūti: Nėra slaptų mechanizmų. Yra patarimas, kuris jūsų darbe, pavyzdžiui, padės į ką nors pažiūrėti kitaip. Tuomet jums reikia noro ir jėgų, kad šis patarimas būtų įgyvendintas, ir laiko, kad galėtumėte pasipelnyti. T. y., žmonija neklydo - reikia dirbti. Daug dirbti.
6. Objektyvių įvertinimų trūkumas

Nesugebėjimas įvertinti mokymo rezultatų - viena iš jų masiškumo, kuri lieka nenubausta, priežasčių. Kai užsisakiau juodus bėgimo batelius, o atsiuntė baltus sportbačius - tai, be abejo, minusas, pardavėjas neįvykdė įsipareigojimo. O kai nuėjai į seminarą, kuriame tave žada padaryti charizmatišku ar pažadinti deivę, - kaip tada?
• Kaip nepakliūti: Pasirinkite renginį, kuris atitinka jūsų specifinius poreikius. Pvz., Jūs nežinote, kaip kalbėti, bet jums to reikia - eikite į oratorijos kursus. Pradžiai paskaitykite literatūrą, nes daugelis pranešėjų pateikia informaciją (ir dažnai nelabai suvirškinamą), kurią galima rasti viešoje erdvėje. O jei nėra pasitikėjimo savimi, geriau eiti į sporto salę. Tai yra ir efektyviau, ir naudingiau, ir pigiau.
5. Nesuprantamų žodžių gausa

Daugelis mokymų - tiek verslo, tiek psichologijos tema – piktnaudžiauja nesuprantamų ar neaiškių formuluočių pavadinime ir aprašyme gausa. O tai kaip kitaip? Nekviesi gi jūsų į seminarą „Už jūsų pinigus aš jums papasakosiu tai, ką jūs žinote ir be manęs. Ar nežinote. Iš esmės tai nesvarbu, nes iš šios informacijos jokios naudos. “
• Kaip nepakliūti: Seminaro aprašymas turėtų būti suprantamas asmeniui, neturinčiam specialaus pasiruošimo. Jei jūs ką tik pradėjote reklamuotis socialiniuose tinkluose, tuomet seminaras „SMM pagrindai“ su išsamia programa – tai gerai. Bet „Sužinok parsingo ir grabingo paslaptį ir tapk ten kažkuo šauniu“ - jau ne tai. Apskritai, atsargiai reikia žiūrėti į mokymus, kurių pavadinimuose yra žodžiai „šaunus“, „sėkmingas“, „charizmatiškas“, „produktyvus“.
4. Emocinis sūpynės

Šią techniką dažnai naudoja „nušvitimo guru“, kurie įstrižai perskaitė psichologijos pagrindus ir sanskrito praktiką, atskleidė savyje kokias nors autoritarinę asmenybę ir dabar padeda tai padaryti kitiems. Esmė - priversti žmogų patirti ne pačias maloniausias emocijas, motyvuojant juos išeiti iš komforto zonos, o paskui pagirti už tai.
Tinkle yra daug istorijų apie tai, kaip mokymų dalyviai prašė išmaldos, priekabiavo prie nepažįstamų žmonių ir darė kitus nesuvokiamus dalykus. Euforija, kurią žmogus patiria atlikęs tokią užduotį, neleidžia jam suvokti, kad tai tik manipuliavimo būdas.
• Kaip nepakliūti: Jei mokymuose jums siūloma padaryti tai, kas sukelia bent šiek tiek diskomforto, nesutikite. Išėjimas iš komforto zonos (pirmiausia reikia suprasti, kad joje užsisėdėjote) turėtų būti sąmoningas ir laipsniškas. Pakeiskite įprastą maršrutą, užeikite į naują restoraną, padarykite rytinę mankštą.
3. Per didelis populiarumas

Socialiniuose tinkluose pilna nuotraukų iš įvairių mokymų, kurios skelbiamos su motyvuojančiais hashtag‘ais ir būsenomis apie tai, kaip svarbu būti produktyviam, pradėti keistis tuoj pat, tapti savo gyvenimo šeimininku. Susidaro įspūdis, kad žmogus tikrai dalyvavo įdomiame, tiesiog kvapą gniaužiančiame renginyje, turinčiame „galingą energiją“, kuris radikaliai, ne, ne pradės keisti, bet jau pakeitė visą jo pilką buitį.
• Kaip nepakliūti: Dalyvių noras paskelbti teigiamą pranešimą apie seminarą dažnai yra skatinamas organizatorių: kviestiniai fotografai, gražios dekoracijos, premijos už registraciją mokymų metu, hashtag‘ų konkursai. Ir dar daugiau. Daugelis tokių renginių lankytojų džiaugiasi jais visai ne dėl gautų naujų žinių ir ryškių emocijų. Tiesiog šiandien madinga dirbti su savimi.
2. Minios poveikis

Minios efektas - populiari rinkodaros priemonė, kuri naudojama ir mokymuose. Jų reklamoje, beje, kaip ir bet kurioje kitoje, dažnai sutinkamas visiems jau atsibodęs: „Paskubėkit! Liko tik 2 bilietai.“ Ir po to paaiškėja, kad visos vietos salėje yra užimtos, o kartais net nebūna pakankamai tuščių kėdžių (jos atsiranda vėliau). Ir jau pačioje pradžioje susidaro teigiamas įspūdis, nes tiek daug žmonių negalėjo apsigauti.
• Kaip nepakliūti: Tiesiog žinokite, kad kai kurie iš mokymų dalyvių - tai kompanijos darbuotojai, kurie jį organizavo, pranešėjo pažįstami, bendrovės darbuotojų ir pranešėjo draugų draugai. Būtent šie žmonės pakvies jus į kadrą pasidaryti bendrą nuotrauką, padės įveikti suvaržymus ir susidoroti su diskomfortu. Jie kalbės apie tai, kaip šauniai pasikeitė jų gyvenimas po panašių mokymų.
1. Asmeninio augimo mokymai

Asmeninio augimo mokymai tapo memu, ypač tarp tų, kurie bandė išsiaiškinti su savo asmenybe senelio metodais - skaityti knygas, eiti pas paprastą psichologą. Šie žmonės žino, kad bet koks augimas, o ypač asmeninis augimas, yra laipsniškas, ilgas, individualus. O staigiai, greitai ir visiems tuo pačiu metodu - tai daugiau panašu į pinigų išviliojimo metodą.
• Kaip nepakliūti: Tokių mokymų taikinys – žmonės, kurie atrodo, viską turi, bet kažko trūksta: ryškių įspūdžių, naujų pažinčių, jausmo, kad viskas gerai. Taip kad, kiekvienas iš mūsų vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu galime užkibti ant kabliuko. Ir jei atėjo šis laikotarpis, o horizonte pasirodė asmenybės augimo treneris, pagalvokite: gal į kelionę? Ten ir įspūdžiai, ir pažintys, ir jausmas, kad viskas gerai.
Ir pabaigai
Tarkime, jums pasisekė ir atėjote į mokymus, kur pasitikėjimą keliantis kalbėtojas suprantama kalba pasakoja naudingus dalykus. Bet dėl to nepadidės pardavimai, neužaugs pasitikėjimas savimi, nepasireikš beprotiška sėkmė priešingos lyties tarpe. O deivė ar alfa patinas - jie taip pat nepabus. Žmogus nėra robotas, jo negalima tiesiog paimti ir užprogramuoti sėkmei, kaip tai žada treneriai. Bet kokiems pokyčiams reikia laiko, pastangų ir, svarbiausia, jūsų noro. Ir jei to nėra, jokia sėkmės programa nesuveiks.
Šaltinis: ADME
Comments